Hasiči zlikvidovali desítky popadaných stromů

Autor: Martin Kasal <(at)>, Téma: Události - krátké info, Vydáno dne: 30. 11. 2012

Těžký mokrý sníh, který během čtvrtka zasypal Karlovarský kraj, celý den zaměstnával hasiče. Zasahovali u téměř stovky událostí, kdy odstraňovali popadané stromy.

Během čtvrtečního dne a noci vyjížděli hasiči v Karlovarském kraji k 98 událostem. Přitom 92 výjezdů bylo v souvislosti se sněžením. Těžký sníh lámal a vyvracel stromy. Ty padaly nejčastěji přes silnice, kde částečně nebo zcela blokovaly průjezd. Na rozřezání stromu čekal například u Lázní Kynžvart autobus, zprůjezdnit cestu čekajícím osobním autům museli hasiči také u Bečova, Nejdku, Kraslic či Aše. U Hroznětína poškodil spadlý strom dráty s elektrickým vedením, v Nadlesí zase sloup s telefonním kabelem. Hasiči během jednotlivých výjezdů museli rozřezat často i větší množství stromů, u Horního Žďáru to bylo například sedm najednou, u Nové Vsi třináct během jednoho zásahu. Při žádném z těchto výjezdů se nikdo nezranil.

Bez zranění se obešla i železniční dopravní nehoda, kdy na trati mezi Lázněmi Kynžvart a Dolním Žandovem narazil vlak do stromu spadlého přes koleje. Na místě zasahovali drážní hasiči z Chebu, provoz na trati byl obnoven pro čtyřech hodinách.

Na likvidaci popadaných stromů se podílelo celkem 29 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

fotografie zde