Dnes je 26. 04. 2024 | Tiskový mluvčí Martin Kasal - tel.: 950 370 389, mluvci@hzs-kvk.cz
Požární sport

Mistrovství ČR v požárním sportu - závěrečná zpráva

Dnešní den, tj. 26.8.2006, pokračovalo mistrovství ČR v požárním sportu družstev závěrečnými soutěžemi. Štafetou 4 x 100 m. s překážkami a královskou disciplínou požárního sportu , požárním útokem. I dnes všem soutěžícím i divákům počasí přálo. Atmosféra na stadionu AC START v Tuhnicích byla vysoce sportovní. Soutěžící potěšil i zájem sdělovacích prostředků.

Ve štafetě na 4 x 100 m. se na prvním místě umístilo družstvo HZS Moravskoslezského kraje časem 58.27 s. Na druhém místě se umístilo družstvo kraje Vysočina časem 58.90 s. a třetí místo obsadilo družstvo kraje Plzeňského v čase 58.94 s. Hasiči Karlovarského kraje obsadili v této disciplíně 13. místo časem 69.46 s.

V požárním útoku vystoupili na příčku nejvyšší hasiči z kraje Vysočina, kteří časem 23.83 s. vytvořili nový rekord České republiky v této disciplíně. Druhé místo časem 24.34 s. obsadili příslušníci HZS Zlínského kraje a třetí místo hasiči Jihočeského kraje čase 25.66 s. Hasiči Karlovarského kraje obsadili šesté místo časem 28.51 s. Celkově se požárního útoku zúčastnilo 15 družstev.

V celkovém hodnocení obsadili první místo hasiči z Moravskoslezského kraje celkovým časem 280.25 s. Druhé místo obsadili hasiči z kraje Vysočina celkovým časem 283.28 s. Na třetí příčku vystoupili hasiči z kraje Plzeňského časem 284.99 s. Družstvo Karlovarského kraje obsadilo 12 příčku hodnotícího žebříčku časem 318.61 s.

Diváci byli svědky urputného boje mezi družstvy krajů Moravskoslezského a Plzeňského. Po ukončení štafet 4 x 100 m. byl mezi družstvy rozdíl pouhé 0.1 s. Bohužel, plzeňskému družstvu se nevydařil požární útok a s časem 31.00 s. skončilo v této disciplíně na 11. místě. Tím sestoupilo v celkovém hodnocení družstev na třetí místo.

| Autor: František Petr | Vydáno dne 26. 08. 2006 | 4547 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek